Sally a spol..........díl 3. - Jak Gwen neřvala a já koukala s otevřenou pusou

4. dubna 2007 v 15:46 | Darik |  Sally a spol.
Stála jsem ve dveřích do obýváku a s votevřenou pusou čučela na Marcela. Nebo spíše, na to, co držel v ruce. Po předloktí se mu plazila zelená, jako by ze slizu vytvazovaná ještěrka. Měla velkikou hlavu, kterou z půlky zaplňovaly voči, a z tlamy se na svět křenily dva ostrý tesáky (něco, jako mají morčata). Ještěrka měla dlouhej, předlouhej ocas, ze kterýho jí vystupovaly červené ostny. Na krátkých nožičkách měla dlouhý drápky, a jak se tak plazila Marcelovi po předloktí, vydávala takový divný chchlavý zvuky. Gwen stála od tý příšerky sotva pár centimetrů, Marcel jí asi překvapil, když k němu stála zády. Zkoprněle hleděla na plazícího se tvora. Teď už jsem chápala, proč Gwen tak ječela. Gwen nebyla žádná sralbotka, ale měla panickou hrůzu ze všech plazů a pavouků. Čímž jí Marcel hrozně rád děsil.
Sotva se mi vtrátila ztracená řeč, vydala jsem se statečně ke Gwen, chňapla ji za ruku (škubla s sebou. Asi se lekla, že se na ni sápe nějaká zelaná rosolovitá ještěrka), a odtáhla jí do bezpečí (čili na gauč, kam jsem jí posadila, aby hrůzou ještě neomdlela). Připadala jsem si strašně důležitě. Nestává se často, že bych mohla já uklidňovat starší sestru. Já jsem se vlastně ještě nezmínila, kdo je Gwen a Marcel (prosím za prominutí. Ta věc s Nancy mě tak rozhodila, že jsem úplně zapoměla na své drahé příbuzenstvo). Takže. Gwen je šestnáct. Jsme si děsně podobný (ale ani jedný z nás to moc pod nos nejde. Gwen to vadí proto, že chce být na světě jediná krasavice. Teda víc to ale asi vadí mně, protože si mě nikdo napamatuje jménem, a každej mi řiká "hej, ty", nebo "ty sestro Gwen" nebo rovnou "hej, Gwen"). A to mě rozčiluje asi ze všecho nejvíc. Nesnášim, když mi někdo řekne Gwen. Dalo by se to odpustit, když jsme si tak děsně podobný, ale mě to rozčilujue, protože to znamená, že já jsem k nezapamatování. Nebo taky proto, že je Gwen hezká. A to ona je. Má sice stejný blonďatý vlasy jako já, ale má je delší a hustčí, má pěkný bílý zuby a štíhlou postavu. Já jsem vedle ní jako baklažán (zarudlá, tlustá a neforemná, tak to jsem já...). No a Marcel. O tom se mi moc mluvit nechce, ale když už jsem nakousla téma "sourozenci" tak ho taky (i když s odporem) dokončim. Marcelovi je osmnáct. A momentálně nedělá vůbec nic. Aby ste mi rozuměli - dostal se na přírodovědeckou fakultu (kam ho dotlačila máma) a nastoupí až příští rok. Teď si, jak on řiká, užívá mládí a volného času. Poslední dobou si ale našel zvláštní zálibu v plazech, čímž je trnem v oku Gwen. Ze svýho pokoje si udělala mini terárko (teda řeknu vám, bejt nějakou nebohou ještěrkou u něj v pokoji, spáchám sebevraždu. U Marcel v pokoji to tak děsně páchne po smradlavejch ponožkách, že půlka jeho plazivejch miláčků musí bejt už přidušelá, ne-li udušená).
Gwen se pomalu přestala dívat vyděšeným pohledem, a změnila ho na pěkně nakvašenej pohled (to v jejím případě znamená : zčervenání, následný zezelenání, zežloutnutí, zfialovění a zmodrání. A pak začne řvát. Děsně řvát). Marcel už se chystal na to, že za svůj nevydařený vtípek bude unešenej tajfunem nadávek a pomalu se dával na ústup. Dneska ale Gwen překvapila mě i Marcela. Nezačala řvát, řekla, že si musí něco zařídit a odběhla z obejváku. Bylo mi naprosto jasný, že dneska nechala to řvaní na mně (špatná volba). Asi usoudila, že kydž už jsem její sestra, měla bych jí v těžkejch chvilkách bránit nebo co... Achich ouvej...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Floyd | 13. dubna 2007 v 19:23 | Reagovat

Haha, tak sem se sem jukla, moooooooooooooc pěkný, a prča. (Příručka: Pozor na nebezpečné plazy a ještě nebezpečnější sourozence:))))))))

2 Fee | Web | 20. června 2007 v 3:52 | Reagovat

Se jmenuje Gwen??Woooooow!!=D

3 Daggy | 22. června 2007 v 16:07 | Reagovat

Ech...promiň ale KDO se má jmenovat Gwen???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.